Arazi Uygulamaları

Arazi uygulamalarının uygulama şekli ve büyüklüğü çok farklı olabilir. Off-grid ve akıllı off-grid sistem olarak uygulandığında enerji tüketimini gerçekleştirecek sisteme (ev, işyeri , çiftlik , fabrika,) bağlanılarbilir olmak zorundadır. Tüketim sistemi arazinin içinde veya yanında olabilir.

Arazi Uygulamaları

On-grid sistemlerde ise tüketim yapıcak sistem arazinin yakınında veya içinde olmak zorunda değildir. Aynı dağıtım şebekesinin sınırları içinde aynı şahsa veya tüzel kişiliğe ait veya tarafından kiralanmış olabilir. On-grid sistemler için her alanda olduğu gibi arazi uygulamalarının da kendine özgü prosedürleri vardır.

Enerji tüketimi olmayacak şekilde sadece elektrik üretip satacak küçük , orta ve büyük ölçekli yatırımlar (Güneş Enerjisi santralleri) daha çok arazi uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca on-grid arazi uygulamaları için önemli noktalardan biride seçilecek arazinin mutlak tarım , özel tarım(zeytinlik gibi) , sulu tarım arazisi olmaması ve bu arazilerin bütünlüğünü bozucak şekilde konumlandırılmaması gerekmektedir.

Arazi Uygulamaları
Arazi Uygulamaları
Arazi Uygulamaları